Díky zdravé výživě umírá mnoho pokusných zvířat

22. února 2008 v 23:56 | aslannko

Díky zdravé výživě umírá mnoho pokusných zvířat

Nejčastějšími pokusnými zvířaty jsou myši, potkani, králíci, morčata a psi. foto: http://mkweb.bcgsc.ca/
Zdravé stravování je věda. A věda skutečně krvavá, neboť rok od roku zahubí při mučících pokusech stále větší množství zvířat. Podle britských odborníků přibývá každoročně testů různých látek, které jsou do pokrmů přidávány. Jedná se především o zkoušky umělých konzervantů, sladidel a aromat.
2. 1. 2008 10:49 - LONDÝN
Podle britského Ministerstva vnitra počty experimentů prováděných na živých zvířatech vzrostly v Británii z 862 v roce 2005 na 4 038 v roce 2006.

Podle společností bojujících za práva zvířat a humánní zacházení s nimi jsou součástí řady pokusů velmi bolestivé zákroky a uměle navozovaná zranění, která jsou zbytečná a dají se obejít.

Při studii na Glasgow University například byl podáván skupině hlodavců malinový džus a následně byla zvířata zabita, aby se zjistilo, zda nápoj pronikl až do jejich ledvin, jater a mozku.

Nejčastějšími pokusnými zvířaty jsou pak myši, potkani, králíci, morčata a psi.

"Nárůst počtu testování potravin na zvířatech jsou závodem v objevu nového a lukrativního super-jídla a také skrytým skandálem. Lidé nevědí nic o tom, kolik je za titulky těchto zpráv trpících zvířat," uvedla Michelle Thewová, výkonná ředitelka Britské unie ze zrušení vivisekce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama