Utrpeni zvierat

22. února 2008 v 23:59 | aslannko

Oběti krásyKaždý rok je pro potřeby kosmetického průmyslu zabito jen v EU zhruba 40 000 zvířat. Celosvětově to jde o miliony zvířat ročně. I kdyby však zemřelo "jen" jedno zvíře ročně, je potřeba si uvědomit, že se jedná o tvora, který zemřel naprosto zbytečně.
V České republice jsou pokusy na zvířatech za účelem testování kosmetiky a jejích ingrediencí zakázány. To ale neznamená, že zde není možné kosmetické zboží otestované na zvířatech koupit. Zákaz se navíc nevztahuje na zboží spotřební (tzn. čisticí prostředky, prací prášky, atd.).
Svoboda zvířat informuje spotřebitelskou veřejnost o skutečné ceně kosmetiky a přípravků pro domácnost. Spolupracuje s Evropskou koalicí za ukončení pokusů na zvířatech (www.eceae.org), jejíž je členem, a usiluje o změnu české i evropské legislativy v oblasti testování těchto výrobků.
V následujících textech jsme pro vás shrnuli základní informace, které se k této problematice vztahují. I Vy máte na výběr mezi výrobky otestovanými na zvířatech a těmi, k jejichž testování zvířata nebyla použita.
Vaše rozhodnutí může zastavit nebo naopak prodloužit utrpení zvířat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama